Aktualności

Zabrzańskie Jerycho

W dniach od 4 do 10 października Grupa Modlitewna Barka zaprasza na Zabrzańskie Jerycho Różańcowe w Intencji Ojczyzny, które odbędzie się w dwóch Biskupickich parafiach: Parafii Wniebowzięcia NMP i Parafii Św. Jana Chrzciciela. 

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego.


Zapraszamy wszystkie Zabrzańskie grupy do włączenia się w przygotowanie tego Nabożeństwa

 

Szczegóły na stronie jerycho.zabrze.pl

Spotkanie byłych Ministrantów i Marianek

Parafia p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Zabrzu Biskupicach serdecznie zaprasza wszystkich byłych Ministrantów oraz Marianki posługujących w naszej parafii na spotkanie po latach. Spotkanie odbędzie się w dniach 20 i 21 czerwca 2015 roku.

Chrystus Zmartwychwstał

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzy wieloma łaskami i pokojem, który tylko On dać może. 

Wraz z pamięcią w Modlitwie życzą duszpasterze z parafii.

 

II Wielkotygodniowe Parafialne Dni Skupienia

W dniach bezpośrednio poprzedzających Święte Triduum Paschalne Parafialna Grupa Młodzieżowa zaprasza na II Wielkopostne Parafialne Dni Skupienia, zatytułowanych „U studni”. Jak w ubiegłym roku Dni Skupienia będą obejmowały wieczorne Msze Święte od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, a po nich wygłoszona zostanie konferencja oraz rozpocznie się modlitwa z kanonami z Taizé. Ukoronowaniem Dni Skupienia będzie spektakl teatralny wystawiany w 2. Niedzielę Wielkanocną.

Pliki do pobrania

  1. Plakat.pdf

Droga Krzyżowa ulicami naszej Dzielnicy

W piątek 27 marca, zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Dzielnicy, do udziału w Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie w naszym kościele, bezpośrednio po Mszy Św. ok 18:30, następnie przejdziemy ulicami Biskupic, rozważając stacje Męki Pańskiej. Zakończenie w Parafii Wniebowzięcia NMP. Niech udział w tym Nabożeństwie, będzie świadectwem naszej wiary. Prosimy zabrać świece i książeczki do Nabożeństwa.

Okres Wielkiego Postu

Do największego święta w roku, jakim jest Wielkanoc, przygotowujemy się przez czterdziestodniową pokutę. Okres ten nazywamy Wielkim Postem (Quadragesima). Rozpoczyna się w Środę Popielcową (7 środa przed Wielkanocą), a kończy się przed Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W okresie tym używa się szat liturgicznych koloru fioletowego, a także nie śpiewa się „Alleluja”. Środa Popielcowa na całym świecie jest dniem postu ścisłego (powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych i wolno tylko jeden raz najeść się do syta), w tym dniu w kościołach ma miejsce posypywanie głów popiołem.

24 godziny dla Pana

„W najbliższy piątek i sobotę będziemy przeżywać specjalne nabożeństwo pokutne, nazwane 24 godziny dla Pana. Będzie to święto przebaczenia, które będzie się odbywać również w wielu diecezjach i parafiach świata”
Papież Franciszek

« 1
...
5 6 7 8