Aktualności

Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je od Eucharystii o godz. 18.00 w kościele św. Jana Chrzciciela a następnie w procesji niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej i odmawiając modlitwę różańcową przejdziemy do naszej sąsiedniej parafii WNMP.

24 godziny dla Pana

„W najbliższy piątek i sobotę będziemy przeżywać specjalne nabożeństwo pokutne, nazwane 24 godziny dla Pana. Będzie to święto przebaczenia, które będzie się odbywać również w wielu diecezjach i parafiach świata”
Ojciec Święty Franciszek
W naszej parafii chcemy włączyć się w to czuwanie modlitewne, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian

PROGRAM NABOŻEŃSTW

piątek, 4 marca

 kościół

17. Droga krzyżowa

18. Msza Święta piątkowa

 

salka katechetyczna na plebanii

19. Projekcja filmu religijnego

 

kaplica boczna

21. Apel Jasnogórski i część bolesna różańca

22. Modlitwa z kanonami z Taizé

23:30 Zakończenie modlitwy

sobota, 5 marca

 

 

6.30 Jutrznia

7.  Msza Święta sobotnia, początek adoracji

8.  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

10. Nabożeństwo pokutne

12. Anioł Pański, modlitwa różańcowa

14. Droga Krzyżowa

15. Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:15 Adoracja indywidualna

16. Gorzkie żale

18. Msza Święta niedzielna

19.15 Modlitwa z kanonami z Taizé

 

w godzinach nieparzystych (9, 11, 13, 17):
adoracja indywidualna

 

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

o godz 16:00 w Katedrze Gliwickiej młodzież naszej parafii współorganizuje modlitwę o pokój i pojednanie jako część obchodów Tygodnia Modlitwo Jedność Chrześcijan zapraszamy do udziału w niej wszystkich parafian.

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2016 r., przez sześć miast naszej diecezji: Gliwice, Zabrze, Bytom, Pyskowice, Tarnowskie Góry i Lubliniec, przejdzie Orszak Trzech Króli. Patronat honorowy nad Orszakiem objął biskup gliwicki Jan Kopiec.

Apel Biskupów

SŁOWO BISKUPÓW DIECEZJI Z TERENU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

W SPRAWIE TROSKI O JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bracia i Siostry!

Jako pasterze diecezji położonych na terenie województwa śląskiego zwracamy się do was w ważnej sprawie społecznej. Dotyczy ona każdego z nas. Chodzi o negatywne zjawisko tzw. niskiej emisji pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z kotłowni węglowych oraz domowych pieców grzewczych, powodujących zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym.

Zabrzańskie Jerycho

W dniach od 4 do 10 października Grupa Modlitewna Barka zaprasza na Zabrzańskie Jerycho Różańcowe w Intencji Ojczyzny, które odbędzie się w dwóch Biskupickich parafiach: Parafii Wniebowzięcia NMP i Parafii Św. Jana Chrzciciela. 

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego.


Zapraszamy wszystkie Zabrzańskie grupy do włączenia się w przygotowanie tego Nabożeństwa

 

Szczegóły na stronie jerycho.zabrze.pl

Spotkanie byłych Ministrantów i Marianek

Parafia p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Zabrzu Biskupicach serdecznie zaprasza wszystkich byłych Ministrantów oraz Marianki posługujących w naszej parafii na spotkanie po latach. Spotkanie odbędzie się w dniach 20 i 21 czerwca 2015 roku.

Chrystus Zmartwychwstał

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzy wieloma łaskami i pokojem, który tylko On dać może. 

Wraz z pamięcią w Modlitwie życzą duszpasterze z parafii.

 

« 1 2 3 4 5 6
...
6 »