Aktualności

Odwiedziny Chorych

w sobotę 4 czerwca marca odwiedziny chorych i starszych naszych Parafian którzy nie mogą odwiedzać naszej świątyni. Ofiarowanie naszych cierpień w raz z cierpieniami Chrystusa mają wielką moc dla całego Kościoła powszechnego. Na tą ciężką drogę Chrystus zostawia nam siebie jako pokarm dla naszej duszy. Zachęcamy do zaproszenia Kapłana z Najświętszym Sakramentem.

Zgłoszenia w Kancelarii Parafialnej lub telefonicznie 32 271 01 41

 

Jednocześnie przypominamy że istnieje możliwość przyjmowania Komunii Św. w każdą niedzielę i święta z rąk Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, którzy przyniosą Najświętszy Sakrament po niedzielnej, świątecznej eucharystii. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców

W niedzielę 29 maja zapraszamy mężczyzn i młodzieńców na pielgrzymkę rowerową do Matki Boskiej Piekarskiej. Zbiórka na placu przed plebanią o 7:30 wracamy po Mszy Świętej, powrót do Biskupic ok 15:00.
 Informacje Ks. Adam Laszewski tel. 501 058 128

Nabożeństwa Majowe

„Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone…” Rozpoczął się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.15 na nabożeństwa majowe.

Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je od Eucharystii o godz. 18.00 w kościele św. Jana Chrzciciela a następnie w procesji niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej i odmawiając modlitwę różańcową przejdziemy do naszej sąsiedniej parafii WNMP.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

o godz 16:00 w Katedrze Gliwickiej młodzież naszej parafii współorganizuje modlitwę o pokój i pojednanie jako część obchodów Tygodnia Modlitwo Jedność Chrześcijan zapraszamy do udziału w niej wszystkich parafian.

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2016 r., przez sześć miast naszej diecezji: Gliwice, Zabrze, Bytom, Pyskowice, Tarnowskie Góry i Lubliniec, przejdzie Orszak Trzech Króli. Patronat honorowy nad Orszakiem objął biskup gliwicki Jan Kopiec.

Apel Biskupów

SŁOWO BISKUPÓW DIECEZJI Z TERENU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

W SPRAWIE TROSKI O JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bracia i Siostry!

Jako pasterze diecezji położonych na terenie województwa śląskiego zwracamy się do was w ważnej sprawie społecznej. Dotyczy ona każdego z nas. Chodzi o negatywne zjawisko tzw. niskiej emisji pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z kotłowni węglowych oraz domowych pieców grzewczych, powodujących zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym.

Zabrzańskie Jerycho

W dniach od 4 do 10 października Grupa Modlitewna Barka zaprasza na Zabrzańskie Jerycho Różańcowe w Intencji Ojczyzny, które odbędzie się w dwóch Biskupickich parafiach: Parafii Wniebowzięcia NMP i Parafii Św. Jana Chrzciciela. 

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego.


Zapraszamy wszystkie Zabrzańskie grupy do włączenia się w przygotowanie tego Nabożeństwa

 

Szczegóły na stronie jerycho.zabrze.pl

« 1
...
6 7 8 9 10 »