Aktualności

Chrystus Zmartwychwstał

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzy wieloma łaskami i pokojem, który tylko On dać może. 

Wraz z pamięcią w Modlitwie życzą duszpasterze z parafii.

 

II Wielkotygodniowe Parafialne Dni Skupienia

W dniach bezpośrednio poprzedzających Święte Triduum Paschalne Parafialna Grupa Młodzieżowa zaprasza na II Wielkopostne Parafialne Dni Skupienia, zatytułowanych „U studni”. Jak w ubiegłym roku Dni Skupienia będą obejmowały wieczorne Msze Święte od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, a po nich wygłoszona zostanie konferencja oraz rozpocznie się modlitwa z kanonami z Taizé. Ukoronowaniem Dni Skupienia będzie spektakl teatralny wystawiany w 2. Niedzielę Wielkanocną.

Pliki do pobrania

  1. Plakat.pdf

Droga Krzyżowa ulicami naszej Dzielnicy

W piątek 27 marca, zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Dzielnicy, do udziału w Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie w naszym kościele, bezpośrednio po Mszy Św. ok 18:30, następnie przejdziemy ulicami Biskupic, rozważając stacje Męki Pańskiej. Zakończenie w Parafii Wniebowzięcia NMP. Niech udział w tym Nabożeństwie, będzie świadectwem naszej wiary. Prosimy zabrać świece i książeczki do Nabożeństwa.

Okres Wielkiego Postu

Do największego święta w roku, jakim jest Wielkanoc, przygotowujemy się przez czterdziestodniową pokutę. Okres ten nazywamy Wielkim Postem (Quadragesima). Rozpoczyna się w Środę Popielcową (7 środa przed Wielkanocą), a kończy się przed Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W okresie tym używa się szat liturgicznych koloru fioletowego, a także nie śpiewa się „Alleluja”. Środa Popielcowa na całym świecie jest dniem postu ścisłego (powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych i wolno tylko jeden raz najeść się do syta), w tym dniu w kościołach ma miejsce posypywanie głów popiołem.

24 godziny dla Pana

„W najbliższy piątek i sobotę będziemy przeżywać specjalne nabożeństwo pokutne, nazwane 24 godziny dla Pana. Będzie to święto przebaczenia, które będzie się odbywać również w wielu diecezjach i parafiach świata”
Papież Franciszek

« 1
...
6 7 8 9