Informacje

IV niedziela wielkanocna „Dobrego Pasterza”

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy „Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele”.
  2. Dzisiaj o godz. 17,15 nabożeństwo popołudniowe o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W poniedziałek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu wyznaczona naszej parafii przez ks. Biskupa. Rozpoczniemy o godz. 12 i zakończymy przed Mszą św. wieczorną. Bardzo proszę, aby „Róże różańcowe” wyznaczyły dyżury modlitewne przed Najśw. Sakramentem. Róże są gwarantem, że ktoś będzie trwał modlitewnie na adoracji. Pamiętajmy, że w adoracji ma brać udział cała parafia. Dyżur ks. Andrzej 17-18 godz. Intencja tegorocznej adoracji, to prośba o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. 


  4. Okazja do sakramentu pokuty dla młodzieży przystępującej do bierzmowania w poniedziałek od godz. 17,15 do 18,30. 
  5. Próby przed bierzmowaniem dla młodzieży i świadków w poniedziałek i wtorek o godz. 18,45 w kościele Wniebowzięcia NMP.
  6. We wtorek uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski.
  7. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii we środę o godz. 16 w kościele Wniebowzięcia NMP.
  8. We czwartek święto św. Marka Ewangelisty i o godz. 18 przed krzyżem misyjnym i modlitwy błagalne o dobre urodzaje i błogosławieństwo dla pracy na roli i działkach i potem Msza św. w tej intencji.
  9. W sobotę próby dzieci I Komunijnych przed uroczystością w sobotę o godz. 9 Szkoła nr 20 i godz. 10,30 Szkoła nr 21. Sama uroczystość odbędzie się 5.V.  w dwóch grupach o godz. 9 (Szkoła nr 20) i godz. 11 (szkoła nr 21) i nabożeństwo popołudniowe o godz. 15 i wtedy nie będzie nieszporów.
  10. W sobotę 10.V. odbędzie się jednodniowa pielgrzymka autokarowa na Morawy do Czech okolice szczytu Pradziada (sanktuarium MB Wspomożenia wiernych k/Zlatych Hor). Szczegóły w gazetce za tydzień.