Aktualności

Okres Wielkiego Postu

Do największego święta w roku, jakim jest Wielkanoc, przygotowujemy się przez czterdziestodniową pokutę. Okres ten nazywamy Wielkim Postem (Quadragesima). Rozpoczyna się w Środę Popielcową (7 środa przed Wielkanocą), a kończy się przed Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W okresie tym używa się szat liturgicznych koloru fioletowego, a także nie śpiewa się „Alleluja”. Środa Popielcowa na całym świecie jest dniem postu ścisłego (powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych i wolno tylko jeden raz najeść się do syta), w tym dniu w kościołach ma miejsce posypywanie głów popiołem.

24 godziny dla Pana

„W najbliższy piątek i sobotę będziemy przeżywać specjalne nabożeństwo pokutne, nazwane 24 godziny dla Pana. Będzie to święto przebaczenia, które będzie się odbywać również w wielu diecezjach i parafiach świata”
Papież Franciszek

Rekolekcje Wielkopostne

Od czwartku do niedzieli przeżywamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych dniach modlitwy i rozważania Słowa Bożego. Rekolekcje prowadzić będzie Ks. Janusz Czenczek – egzorcysta Diecezjalny.

« 1
...
3 4 5 6