Aktualności

Rodzinny Dom św. Benedykta

W Biskupicach, na terenie naszej parafii od 19 lat działa Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i Czyn”. Zrzesza ono osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny i wolontariuszy. Działania są dość rozległe, Stowarzyszenie organizuje różnego rodzaju spotkania (w tym Msze Święte odbywające się w każda I niedzielę miesiąca w naszej parafii), wyjścia, wyjazdy, turnusy rehabilitacyjne, rekolekcje.

Największym marzeniem było stworzenie miejsca, w którym osoby niepełnosprawne znajdą swój Dom. Za tym marzeniem poszedł czyn. W 2012 roku rozpoczęliśmy budowę niezwykłego Domu. Na Waszych oczach i z Waszą pomocą, drodzy Parafianie powstawał budynek, który jest czymś więcej niż murami. We wrześniu 2023 roku wprowadziły się pierwsze osoby niepełnosprawne tworząc RODZINĘ. Powstał Rodzinny Dom św. Benedykta, dając nadzieję na nowe, własne miejsce , do tego w wspólnocie, w rodzinie.

Zarząd Stowarzyszenia składa ogromne podziękowania za modlitwę i wszelką pomoc wszystkim zaangażowanym Parafianom, zarówno na etapie budowy, jak również każdego dnia od 1 września bieżącego roku.

Dnia 17 grudnia obyła się wigilia Stowarzyszenia, w której uczestniczyli niepełnosprawni, ich opiekunowie, woluntariusze i całe Stowarzyszenie „Modlitwa i Czyn”

http://janachrzciciela.pl/Editor/assets/dom/img_20231122_082524_709_resize.jpg