Aktualności

Kurs Nowe Życie

Dla kogo: Kurs skierowany jest do wszystkich osób pragnących żywej relacji z Bogiem. Zarówno dla tych, którzy Boga dotąd nie poznali, jak i tych, którzy chcą odnowić swoja wiarę.

Rodzinny Krąg Bliskości

Od wtorku 5 października rusza cykl 7 spotkań dla rodziców zatytułowany Rodzinny Krąg Bliskości. W formie warsztatowej rodzice otrzymują wsparcie, by lepiej porozumieć się z dziećmi, radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i nabierać umiejętności postępowania z dziećmi trudnymi. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach od 17.00 do 19.00 w salce na probostwie.

W czasie warsztatu zapewniona jest opieka dlatego rodzice mogą przyjść także z dziećmi.

Gregorianka - prezent dla zmarłego

Ze względu na brak intencji modlitewnych na poranną Mszę Świętą w naszym Kościele coraz częściej jest odprawiana tak zwana „Gregorianka” czym tak naprawdę są Msze Święte Gregoriańskie i jakie są ich początki?

Internetowa transmisja liturgii Wielkiego Tygodnia

W związku z ograniczeniami ilości wiernych w świątyni, Liturgię Wielkiego Tygodnia będziemy transmitować poprzez

parafialny kanał na youtube

 

Dziś (Niedziela Wielkanocna) niestety mieliśmy problemy techniczne za co serdecznie przepraszamy 
W poniedziałek wielkanocny będziemy transmitować Mszę Św. o godzinie 9:30
Mamy nadzieję że odbędzie się bez przeszkód

2 minuty wcześniej pojawi się link do transmisji:

 

https://youtu.be/5pofMDwOytE


Święcenie pokarmów

W związku z czasem pandemii Biskup Gliwicki zabronił duszpasterzom organizowania tradycyjnego błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Zaleca błogosławieństwo pokarmów w domu przed śniadaniem wielkanocnym poniżej można pobrać odpowiednio przygotowaną treść takiego błogosławieństwa.

Tylko 30 osób

Zgodnie z aktualnymi przepisami informujemy iż w naszym kościele może przebywać jednorazowo tylko 30 osób. W związku z powyższym bardzo prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 
Znajdujemy się w strefie czerwonej więc obowiązuje druga część dyspensy Ks. Biskupa:
 
"W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii, które znajdą się w obszarze tzw. strefy czerwonej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji."

 


Cmentarze zamknięte

Zgodnie z aktualnymi przepisami, informujemy że w dniach 31.10 - 2.11 oba cmentarze będą zamknięte. W tych dniach jest całkowity zakaz przebywania na cmentarzu. Na mszę świętą oraz nabożeństwa będzie można przejść przez wejście od ulicy Bytomskiej od strony poczty (mała bramka). Bramka będzie otwierana na 30 minut przed planowanym nabożeństwem, i przejście możliwe wyłącznie do kościoła. Prosimy o wyrozumiałość i zastosowanie się powyższych do wytycznych.

Nowe obostrzenia

Według aktualnych przepisów informujemy iż w naszym kościele może przebywać jednorazowo maksymalnie 110 osób. W związku z tym bardzo prosimy o zajmowanie miejsc po 3 osoby w jednej ławce.

 

Dyspensa udzielona przez Ks. Biskupa:

 

1) Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla:

 

a)osób w podeszłym wieku,

b)osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),

c)osób, które czują obawę przed zarażeniem.

 

2) W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii, które znajdą się w obszarze tzw. strefy czerwonej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji. 

 

1 2 3 4
...
8 »