Aktualności

Bierzmowanie

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 46 osób z naszej parafii przystąpiło do sakramentu bierzmowania w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sakramentu udzielił ks. bp Jan Kopiec. 

Młodzieży życzymy umocnienia wiary oraz otwarcia na działanie Ducha Świętego. 

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego - święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fioneza Angeliniego. Miało to miejsce w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie świętego papieża. Ten Dzień jest wspomnieniem NMP z Lourdes, ale ma być dla wszystkich wierzących „ owocnym czasem modlitwy, współuczestnictwa i ofiary z cierpienia dla dobra Kościoła” oraz skierowanym dla wszystkich wezwaniem, by „ rozpoznali w chorym bracie Święte Oblicze Chytrusa, który przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie, dokonał dzieła zbawienia ludzkości” Dzień Chorego ma także pobudzać do działania wszystkich ludzi dobrej woli. Istotne  pytania stawiane przez rzeczywistość cierpienia oraz wezwanie do niesienia ulgi.

W tym miejscu warto również przypomnieć aby dbając o potrzeby naszych najbliższych w trakcie ich choroby, zadbać również o ich potrzeby duchowe. Raz w miesiącu można zaprosić kapłana z posługą sakramentalną, a co niedzielę szafarz może przynieść Komunię Świętą do domu tak aby chorzy nie byli pozbawieni pełnego uczestnictwa w uczcie Chrystusa tak jak wtedy gdy byli pełnosprawni i często odwiedzali świątynię.

Odwiedziny duszpasterskie

W dniach od 27 grudnia do 12 stycznia odwiedziny kolędowe w soboty rozpoczynamy o godz. 14:00 w pozostałe dni o 15:00  W domu prosimy przygotować: wodę święconą i zapalone świece.

Noc Konfesjonałów

Dla zabieganych szukających wyciszenia i spokoju przed sakramentem pokuty proponujemy kolejną edycję "Nocy Konfesjonałów" Celebracja sakramentu pokuty i pojednania, połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu, odbędzie się w następujących parafiach naszego miasta:
 
21 grudnia (piątek) – od 20.00 do 23.00 w kościele Św. Anny oraz w kościele Św. Wawrzyńca.
23 grudnia (niedziela) – od 20.00 do 23.00 w kościele Św. Wojciecha oraz w kościele Św. Krzyża. 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8 grudnia podczas uroczystej Mszy św., Wspólnota Dzieci Maryi poświęciła swoje życie Niepokalanej. Otrzymały również błogosławieństwo, dla utwierdzenia swoich postanowień. Naszym Mariankom dziękujemy za służbę oraz życzymy, aby przez całe swoje życie naśladowały swoją Świętą Patronkę.

 

W galerii zdjęcia z tej uroczystości.

Ustanowienie ministrantów

 

Jak co roku w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy św., do Wspólnoty Liturgicznej Ołtarza, zostali dołączeni nowi ministranci. W tym roku nasza grupa ministrancka powiększyła się o 5 nowych chłopaków. Pozostali ministranci odnowili swoje przyrzeczenia.

 

W galerii zdjęcia z tej uroczystości

 

Bal Wszystkich Świętych

Po raz drugi w naszej parafii został zorganizowany Bal Wszystkich Świętych. Na początku dzieci przebrane za świętych i błogosławionych, modliły się na różańcu w kościele, skąd później wyruszyły w uroczystym orszaku do Restauracji "Beskid" na bal. Tam pośród wielu gier i zabaw, przedstawiały postacie, za które się przebrały. Najpiękniejsze stroje zostały nagrodzone.

 

W galerii można zobaczyć zdjęcia z balu wszystkich świętych

Festyn parafialny

W sobotę 23 czerwca odbył się nasz festyn parafialny. Bardzo dziękujemy sponsorom którzy wsparli nasz festyn oraz wszystkim którzy pomagali przy jego zorganizowaniu. W galerii dostępne są zdjęcia z tegorocznego festynu.

1 2 3 4
...
6 »