Aktualności

XXIV Chóralne Spotkanie Kolędowe

W ramach Chóralnych Spotkań Kolędowych które odbyły się już po raz 24 w naszym mieście gościliśmy w naszej parafii Miejski Młodzieżowy Chór "CANTICUM NOVUM" który powstał w roku 2012, z inicjatywy Wiceprezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego pana Eugeniusza Ogrodnika. Skupia młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, w wieku od 8 do 18 lat. Początkowo liczył 16 osób, obecnie w chórze są 52 osoby. Chór posiada w swoim repertuarze zarówno utwory rozrywkowe jak i sakralne. Występuje głównie na uroczystościach miejskich, a także jest reprezentantem Wodzisławia Śląskiego podczas uroczystości organizowanych w Polsce i za granicą. We wrześniu brał udział w 1050 rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu,  a także podczas obchodów miasta partnerskiego w Gladbeck w Niemczech. Chór posiada osiągnięcia w postaci dwóch Pucharów Laureatów zdobytych podczas Wodzisławskich Spotkań Kolędowych w 2014 i 2016r, III miejsca na Adeste Fideles, gdzie rywalizował z chórami mieszanymi. W zeszłym roku zdobył III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Założycielem chóru i dyrygentem jest pani Emilia Kopiec.

Odwiedziny duszpasterskie

W dniach od 27 grudnia do 13 stycznia odwiedziny kolędowe w soboty rozpoczynamy o godz. 14:00 w pozostałe dni o 15:00  W domu prosimy przygotować: wodę święconą i zapalone świece.

Sianko na wigilijny stół

Jak co roku Marianki i Ministranci przygotowywali sianko na stół wigilijny. Dużo radości i satysfakcji daje wspólna praca. A zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na nowe stroje dla ministrantów zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Szlachetna Paczka

Jak co roku nasza parafia włączyła się w akcję "Szlachetna Paczka". Tym razem współpracowaliśmy z Torcidą Biskupice, Sociosem Górnika Zabrze oraz Trójkolorową Rudą 1. Do akcji włączyło się wiele osób indywidualnych z parafii oraz z innych miejscowości. Dzięki złożonym darom mogliśmy pomóc dwóm potrzebującym rodzinom z naszego miasta.
Do promocji naszej zbiórki przyłączyli się również piłkarze Górnika Zabrze - Michał Koj oraz Marcin Urynowicz.
Wszystkim, którzy wsparli to dzieło z serca dziękujemy! 
Niech dobro płynące z pomocy rozlewa się na cały świat :)

Święto Liturgicznej Służby Ołtarza

Tradycyjnie w Uroczystość Chrystusa Króla, Wspólnota Liturgiczna Ołtarza przeżywała swoje święto patronalne. W tym roku było to szczególne wydarzenie, gdyż odbyło się w 160 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Podczas uroczystych Nieszporów do wspólnoty ministrantów dołączyło trzech nowych chłopców. Również ustanowiono nowych ministrantów ołtarza, którzy otrzymali nowe stroje oraz dwóch lektorów Słowa Bożego. Niech Chrystus Król błogosławi całej wspólnocie służby liturgicznej.

Zdjęcia z tej uroczystości w naszej galerii

Bal Wszystkich Świętych

W galerii zdjęcia z Balu Wszystkich Świętych. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania Pierwszego Balu Wszystkich Świętych. Dziękujemy dzieciom które tak licznie przybyły pięknie poprzebierane za świętych, uznanie dla rodziców którzy przygotowali eleganckie stroje niektórzy również byli przebrani.
TO BYŁ BAL !!! - Dziękujemy

Orszak I Bal Wszystkich Świętych

Parafia Św. Jana Chrzciciela wraz z Restauracją Beskid zapraszają wszystkie dzieci naszej dzielnicy na Orszak i Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczynamy w naszym kościele o godzinie 17:15 modlitwą różańcową następnie ruszamy w orszaku ulicami naszej dzielnicy do Restauracji Beskid gdzie rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych. Wszystkie dzieci obowiązkowo przebrane za wybranego Świętego. Dla dzieci które zaprezentują najciekawsze przebrania przewidujemy bardzo cenne nagrody. Serdecznie Zapraszamy

Różaniec do Granic

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja Królowa Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. 

Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. 

Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia. 

Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnienień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. 

Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017
w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), 
w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata), 
w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec), 
w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata), 
w przededniu 100. rocznicy odzykania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli). 

Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. 

Jeśli tylko chcesz, możesz, wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu zarejestruj się na naszej stronie tutaj. Na mapce zostanie wyznaczona droga do Twojego szlaku na granicy. Tam będziesz mógł wybrać swój kościół. Przyjedź w sobotę 7.10.2017 do wybranego kościoła, po Mszy Świętej wyruszamy na nasz odcinek granicy modlić się na różańcu i wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych. 

Do zobaczenia, gdzieś na granicy :). 

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC” 
W kościołach „stacyjnych” (wyznaczonych przez diecezje) 
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca 
11.00 Eucharystia 
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu 

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej. 

Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski 
14.00 Modlitwa różańcowa 
15.30 Modlitwa na zakończenie 

1 2 3 4 5 »