Aktualności

Noc konfesjonałów

Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego.
W ramach "nocy konfesjonałów" w parafii Św Anny w Zabrzu
W Wielki Wtorek (4.04.2023) w godzinach 20:00-23:00

Orszak Trzech Króli

W piątek 06 stycznia zapraszamy na Orszak Trzech Króli - zbieramy się o godz. 14.00,

przy kościele św. Kamila w Zabrzu. Kolorem naszej grupy jest kolor  czerwony.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Kurs Emaus

W dniach 6 - 8 Maja zapraszamy na kurs Emaus

Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

 
W związku z tym w naszej parafii również pragniemy wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkich parafian na to nabożeństwo w piątek 25 marca na godzinę 17:00

Paczka dla Ukrainy

 

PACZKA DLA UKRAINY jest akcją stworzoną w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego nie mają co dać dzieciom do jedzenia.

Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne dla rodzin na Ukrainie bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

 

Instrukcja przygotowania PACZKI DLA UKRAINY

1. Opakowania kartonowe z logo Caritas (wymiary 53 cm x 40 cm x 26 cm) trafią do Caritas gliwickiej, skąd puste będzie można pobrać m.in. dla: wspólnot parafialnych, osób prywatnych, wszystkich, którzy chcą się zaangażować w akcję charytatywną PACZKA DLA UKRAINY.

2. Poszczególne grupy, wspólnoty, rodziny wypełniają karton produktami największej potrzeby zgodnie z proponowaną listą produktów (Załącznik nr 1), lub przynoszą same produkty, które później zostaną spakowane do paczki przez wolontariuszy parafialnych.

3. Każda paczka powinna być zapakowana do pełna, jednakże musi być zamknięta i zabezpieczona.

4. Paczka nie powinna przekraczać wagi 18 kg.

5. Paczka powinna zawierać zawsze produkty z trzech kategorii:

·       żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, puszki)

·       produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)

·       artykuły chemiczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)

6. Do paczki nie wkładamy ubrań!

7. Przygotowana paczka powinna być gotowym zestawem produktów (wypełnionym do pełna i bez potrzeby uzupełnienia), możliwym do przekazania rodzinie na Ukrainie.

8. Skompletowane i gotowe paczki prosimy przewieźć do centrali Caritas w Gliwicach.


lista produktów Paczka dla Ukrainy

Kurs Nowe Życie

Dla kogo: Kurs skierowany jest do wszystkich osób pragnących żywej relacji z Bogiem. Zarówno dla tych, którzy Boga dotąd nie poznali, jak i tych, którzy chcą odnowić swoja wiarę.

Rodzinny Krąg Bliskości

Od wtorku 5 października rusza cykl 7 spotkań dla rodziców zatytułowany Rodzinny Krąg Bliskości. W formie warsztatowej rodzice otrzymują wsparcie, by lepiej porozumieć się z dziećmi, radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i nabierać umiejętności postępowania z dziećmi trudnymi. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach od 17.00 do 19.00 w salce na probostwie.

W czasie warsztatu zapewniona jest opieka dlatego rodzice mogą przyjść także z dziećmi.

1 2 3 4
...
9 »