Aktualności

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8 grudnia podczas uroczystej Mszy św., Wspólnota Dzieci Maryi poświęciła swoje życie Niepokalanej. Otrzymały również błogosławieństwo, dla utwierdzenia swoich postanowień. Naszym Mariankom dziękujemy za służbę oraz życzymy, aby przez całe swoje życie naśladowały swoją Świętą Patronkę.

 

W galerii zdjęcia z tej uroczystości.

Ustanowienie ministrantów

 

Jak co roku w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy św., do Wspólnoty Liturgicznej Ołtarza, zostali dołączeni nowi ministranci. W tym roku nasza grupa ministrancka powiększyła się o 5 nowych chłopaków. Pozostali ministranci odnowili swoje przyrzeczenia.

 

W galerii zdjęcia z tej uroczystości

 

Bal Wszystkich Świętych

Po raz drugi w naszej parafii został zorganizowany Bal Wszystkich Świętych. Na początku dzieci przebrane za świętych i błogosławionych, modliły się na różańcu w kościele, skąd później wyruszyły w uroczystym orszaku do Restauracji "Beskid" na bal. Tam pośród wielu gier i zabaw, przedstawiały postacie, za które się przebrały. Najpiękniejsze stroje zostały nagrodzone.

 

W galerii można zobaczyć zdjęcia z balu wszystkich świętych

Festyn parafialny

W sobotę 23 czerwca odbył się nasz festyn parafialny. Bardzo dziękujemy sponsorom którzy wsparli nasz festyn oraz wszystkim którzy pomagali przy jego zorganizowaniu. W galerii dostępne są zdjęcia z tegorocznego festynu.

Wizytacja i Sakrament Bierzmowania

We wtorek 20 marca ks. bp Andrzej Iwanecki wizytował naszą parafię. Było to wydarzenie bogate w wiele serdecznych spotkań m.in. z księżmi i osobami zaangażowanymi w życie parafii. O godzinie 16:00 odprawił uroczystą Mszę Świętą, podczas której udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W tym roku do tego sakramentu przystąpiło 29 osób. Życzymy naszej młodzieży by otwierała się nieustannie na działanie Ducha Świętego i odważnie świadczyła o swojej wierze.
 

Turniej Piłki Nożnej

24 lutego nasi ministranci wraz z księdzem Mateuszem udali się na dekanalny turniej piłki nożnej, który odbył się  na hali sportowej w Mikulczycach. Po zaciętej walce nasi chłopcy zajęli 3 miejsce (w kategorii młodsi) oraz 5 miejsce (w kategorii średnia). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XXIV Chóralne Spotkanie Kolędowe

W ramach Chóralnych Spotkań Kolędowych które odbyły się już po raz 24 w naszym mieście gościliśmy w naszej parafii Miejski Młodzieżowy Chór "CANTICUM NOVUM" który powstał w roku 2012, z inicjatywy Wiceprezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego pana Eugeniusza Ogrodnika. Skupia młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, w wieku od 8 do 18 lat. Początkowo liczył 16 osób, obecnie w chórze są 52 osoby. Chór posiada w swoim repertuarze zarówno utwory rozrywkowe jak i sakralne. Występuje głównie na uroczystościach miejskich, a także jest reprezentantem Wodzisławia Śląskiego podczas uroczystości organizowanych w Polsce i za granicą. We wrześniu brał udział w 1050 rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu,  a także podczas obchodów miasta partnerskiego w Gladbeck w Niemczech. Chór posiada osiągnięcia w postaci dwóch Pucharów Laureatów zdobytych podczas Wodzisławskich Spotkań Kolędowych w 2014 i 2016r, III miejsca na Adeste Fideles, gdzie rywalizował z chórami mieszanymi. W zeszłym roku zdobył III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Założycielem chóru i dyrygentem jest pani Emilia Kopiec.

Sianko na wigilijny stół

Jak co roku Marianki i Ministranci przygotowywali sianko na stół wigilijny. Dużo radości i satysfakcji daje wspólna praca. A zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na nowe stroje dla ministrantów zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

« 1 2 3 4 5
...
8 »