Aktualności

Odwiedziny Chorych

w sobotę 4 czerwca marca odwiedziny chorych i starszych naszych Parafian którzy nie mogą odwiedzać naszej świątyni. Ofiarowanie naszych cierpień w raz z cierpieniami Chrystusa mają wielką moc dla całego Kościoła powszechnego. Na tą ciężką drogę Chrystus zostawia nam siebie jako pokarm dla naszej duszy. Zachęcamy do zaproszenia Kapłana z Najświętszym Sakramentem.

Zgłoszenia w Kancelarii Parafialnej lub telefonicznie 32 271 01 41

 

Jednocześnie przypominamy że istnieje możliwość przyjmowania Komunii Św. w każdą niedzielę i święta z rąk Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, którzy przyniosą Najświętszy Sakrament po niedzielnej, świątecznej eucharystii. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców

W niedzielę 29 maja zapraszamy mężczyzn i młodzieńców na pielgrzymkę rowerową do Matki Boskiej Piekarskiej. Zbiórka na placu przed plebanią o 7:30 wracamy po Mszy Świętej, powrót do Biskupic ok 15:00.
 Informacje Ks. Adam Laszewski tel. 501 058 128

Nabożeństwa Majowe

„Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone…” Rozpoczął się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.15 na nabożeństwa majowe.

Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je od Eucharystii o godz. 18.00 w kościele św. Jana Chrzciciela a następnie w procesji niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej i odmawiając modlitwę różańcową przejdziemy do naszej sąsiedniej parafii WNMP.

24 godziny dla Pana

„W najbliższy piątek i sobotę będziemy przeżywać specjalne nabożeństwo pokutne, nazwane 24 godziny dla Pana. Będzie to święto przebaczenia, które będzie się odbywać również w wielu diecezjach i parafiach świata”
Ojciec Święty Franciszek
W naszej parafii chcemy włączyć się w to czuwanie modlitewne, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian

PROGRAM NABOŻEŃSTW

piątek, 4 marca

 kościół

17. Droga krzyżowa

18. Msza Święta piątkowa

 

salka katechetyczna na plebanii

19. Projekcja filmu religijnego

 

kaplica boczna

21. Apel Jasnogórski i część bolesna różańca

22. Modlitwa z kanonami z Taizé

23:30 Zakończenie modlitwy

sobota, 5 marca

 

 

6.30 Jutrznia

7.  Msza Święta sobotnia, początek adoracji

8.  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

10. Nabożeństwo pokutne

12. Anioł Pański, modlitwa różańcowa

14. Droga Krzyżowa

15. Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:15 Adoracja indywidualna

16. Gorzkie żale

18. Msza Święta niedzielna

19.15 Modlitwa z kanonami z Taizé

 

w godzinach nieparzystych (9, 11, 13, 17):
adoracja indywidualna

 

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

o godz 16:00 w Katedrze Gliwickiej młodzież naszej parafii współorganizuje modlitwę o pokój i pojednanie jako część obchodów Tygodnia Modlitwo Jedność Chrześcijan zapraszamy do udziału w niej wszystkich parafian.

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2016 r., przez sześć miast naszej diecezji: Gliwice, Zabrze, Bytom, Pyskowice, Tarnowskie Góry i Lubliniec, przejdzie Orszak Trzech Króli. Patronat honorowy nad Orszakiem objął biskup gliwicki Jan Kopiec.

Apel Biskupów

SŁOWO BISKUPÓW DIECEZJI Z TERENU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

W SPRAWIE TROSKI O JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bracia i Siostry!

Jako pasterze diecezji położonych na terenie województwa śląskiego zwracamy się do was w ważnej sprawie społecznej. Dotyczy ona każdego z nas. Chodzi o negatywne zjawisko tzw. niskiej emisji pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z kotłowni węglowych oraz domowych pieców grzewczych, powodujących zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym.

« 1 2 3 4 5 »