Aktualności

Odwołane Msze Święte

W związku epidemią koronawirusa z dniem dzisiejszym (14.03.2020r) do dnia 29 marca decyzją Ks. Biskupa Diecezji Gliwickiej Jana Kopca odwołane zostają wszystkie msze święte w tygodniu i w niedzielę. Nie będzie również nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Zachęcamy wiernych do modlitwy w domach i do udziału we Mszy Świętej poprzez media

 

W internecie msze święte można znaleźć na stronie https://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/

 

Pliki do pobrania

  1. Dekret Ks Biskupa

Odwiedziny duszpasterskie

W dniach od 27 grudnia do 18 stycznia odwiedziny kolędowe w soboty rozpoczynamy o godz. 14:00 w pozostałe dni o 15:00  W domu prosimy przygotować: wodę święconą i zapalone świece.

Dożynki Parafialne

Na terenie naszej parafii nie ma już wprawdzie rolników, ale dzięki działkowcom z ogrodów działkowych „Wypoczynek” oraz  „Radość Semafor” w niedzielę 1 września dziękowaliśmy za plony. Mszy świętej dożynkowej Przewodniczył Ks. Proboszcz. Działkowcy ustroili ołtarz plonami ze swoich działek, przynieśli również tradycyjną koronę dożynkową.    

Bierzmowanie

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 46 osób z naszej parafii przystąpiło do sakramentu bierzmowania w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sakramentu udzielił ks. bp Jan Kopiec. 

Młodzieży życzymy umocnienia wiary oraz otwarcia na działanie Ducha Świętego. 

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego - święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fioneza Angeliniego. Miało to miejsce w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie świętego papieża. Ten Dzień jest wspomnieniem NMP z Lourdes, ale ma być dla wszystkich wierzących „ owocnym czasem modlitwy, współuczestnictwa i ofiary z cierpienia dla dobra Kościoła” oraz skierowanym dla wszystkich wezwaniem, by „ rozpoznali w chorym bracie Święte Oblicze Chytrusa, który przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie, dokonał dzieła zbawienia ludzkości” Dzień Chorego ma także pobudzać do działania wszystkich ludzi dobrej woli. Istotne  pytania stawiane przez rzeczywistość cierpienia oraz wezwanie do niesienia ulgi.

W tym miejscu warto również przypomnieć aby dbając o potrzeby naszych najbliższych w trakcie ich choroby, zadbać również o ich potrzeby duchowe. Raz w miesiącu można zaprosić kapłana z posługą sakramentalną, a co niedzielę szafarz może przynieść Komunię Świętą do domu tak aby chorzy nie byli pozbawieni pełnego uczestnictwa w uczcie Chrystusa tak jak wtedy gdy byli pełnosprawni i często odwiedzali świątynię.

Noc Konfesjonałów

Dla zabieganych szukających wyciszenia i spokoju przed sakramentem pokuty proponujemy kolejną edycję "Nocy Konfesjonałów" Celebracja sakramentu pokuty i pojednania, połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu, odbędzie się w następujących parafiach naszego miasta:
 
21 grudnia (piątek) – od 20.00 do 23.00 w kościele Św. Anny oraz w kościele Św. Wawrzyńca.
23 grudnia (niedziela) – od 20.00 do 23.00 w kościele Św. Wojciecha oraz w kościele Św. Krzyża. 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8 grudnia podczas uroczystej Mszy św., Wspólnota Dzieci Maryi poświęciła swoje życie Niepokalanej. Otrzymały również błogosławieństwo, dla utwierdzenia swoich postanowień. Naszym Mariankom dziękujemy za służbę oraz życzymy, aby przez całe swoje życie naśladowały swoją Świętą Patronkę.

 

W galerii zdjęcia z tej uroczystości.

Ustanowienie ministrantów

 

Jak co roku w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy św., do Wspólnoty Liturgicznej Ołtarza, zostali dołączeni nowi ministranci. W tym roku nasza grupa ministrancka powiększyła się o 5 nowych chłopaków. Pozostali ministranci odnowili swoje przyrzeczenia.

 

W galerii zdjęcia z tej uroczystości

 

« 1 2 3 4 5
...
9 »