Aktualności

Paczka dla Ukrainy

 

PACZKA DLA UKRAINY jest akcją stworzoną w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego nie mają co dać dzieciom do jedzenia.

Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne dla rodzin na Ukrainie bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

 

Instrukcja przygotowania PACZKI DLA UKRAINY

1. Opakowania kartonowe z logo Caritas (wymiary 53 cm x 40 cm x 26 cm) trafią do Caritas gliwickiej, skąd puste będzie można pobrać m.in. dla: wspólnot parafialnych, osób prywatnych, wszystkich, którzy chcą się zaangażować w akcję charytatywną PACZKA DLA UKRAINY.

2. Poszczególne grupy, wspólnoty, rodziny wypełniają karton produktami największej potrzeby zgodnie z proponowaną listą produktów (Załącznik nr 1), lub przynoszą same produkty, które później zostaną spakowane do paczki przez wolontariuszy parafialnych.

3. Każda paczka powinna być zapakowana do pełna, jednakże musi być zamknięta i zabezpieczona.

4. Paczka nie powinna przekraczać wagi 18 kg.

5. Paczka powinna zawierać zawsze produkty z trzech kategorii:

·       żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, puszki)

·       produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)

·       artykuły chemiczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)

6. Do paczki nie wkładamy ubrań!

7. Przygotowana paczka powinna być gotowym zestawem produktów (wypełnionym do pełna i bez potrzeby uzupełnienia), możliwym do przekazania rodzinie na Ukrainie.

8. Skompletowane i gotowe paczki prosimy przewieźć do centrali Caritas w Gliwicach.


lista produktów Paczka dla Ukrainy

Kurs Nowe Życie

Dla kogo: Kurs skierowany jest do wszystkich osób pragnących żywej relacji z Bogiem. Zarówno dla tych, którzy Boga dotąd nie poznali, jak i tych, którzy chcą odnowić swoja wiarę.

Rodzinny Krąg Bliskości

Od wtorku 5 października rusza cykl 7 spotkań dla rodziców zatytułowany Rodzinny Krąg Bliskości. W formie warsztatowej rodzice otrzymują wsparcie, by lepiej porozumieć się z dziećmi, radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i nabierać umiejętności postępowania z dziećmi trudnymi. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach od 17.00 do 19.00 w salce na probostwie.

W czasie warsztatu zapewniona jest opieka dlatego rodzice mogą przyjść także z dziećmi.

Gregorianka - prezent dla zmarłego

Ze względu na brak intencji modlitewnych na poranną Mszę Świętą w naszym Kościele coraz częściej jest odprawiana tak zwana „Gregorianka” czym tak naprawdę są Msze Święte Gregoriańskie i jakie są ich początki?

Internetowa transmisja liturgii Wielkiego Tygodnia

W związku z ograniczeniami ilości wiernych w świątyni, Liturgię Wielkiego Tygodnia będziemy transmitować poprzez

parafialny kanał na youtube

 

Dziś (Niedziela Wielkanocna) niestety mieliśmy problemy techniczne za co serdecznie przepraszamy 
W poniedziałek wielkanocny będziemy transmitować Mszę Św. o godzinie 9:30
Mamy nadzieję że odbędzie się bez przeszkód

2 minuty wcześniej pojawi się link do transmisji:

 

https://youtu.be/5pofMDwOytE


Święcenie pokarmów

W związku z czasem pandemii Biskup Gliwicki zabronił duszpasterzom organizowania tradycyjnego błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Zaleca błogosławieństwo pokarmów w domu przed śniadaniem wielkanocnym poniżej można pobrać odpowiednio przygotowaną treść takiego błogosławieństwa.

Tylko 30 osób

Zgodnie z aktualnymi przepisami informujemy iż w naszym kościele może przebywać jednorazowo tylko 30 osób. W związku z powyższym bardzo prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 
Znajdujemy się w strefie czerwonej więc obowiązuje druga część dyspensy Ks. Biskupa:
 
"W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii, które znajdą się w obszarze tzw. strefy czerwonej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji."

 


Cmentarze zamknięte

Zgodnie z aktualnymi przepisami, informujemy że w dniach 31.10 - 2.11 oba cmentarze będą zamknięte. W tych dniach jest całkowity zakaz przebywania na cmentarzu. Na mszę świętą oraz nabożeństwa będzie można przejść przez wejście od ulicy Bytomskiej od strony poczty (mała bramka). Bramka będzie otwierana na 30 minut przed planowanym nabożeństwem, i przejście możliwe wyłącznie do kościoła. Prosimy o wyrozumiałość i zastosowanie się powyższych do wytycznych.

« 1 2 3 4
...
10 »