Aktualności

Orszak I Bal Wszystkich Świętych

Parafia Św. Jana Chrzciciela wraz z Restauracją Beskid zapraszają wszystkie dzieci naszej dzielnicy na Orszak i Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczynamy w naszym kościele o godzinie 17:15 modlitwą różańcową następnie ruszamy w orszaku ulicami naszej dzielnicy do Restauracji Beskid gdzie rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych. Wszystkie dzieci obowiązkowo przebrane za wybranego Świętego. Dla dzieci które zaprezentują najciekawsze przebrania przewidujemy bardzo cenne nagrody. Serdecznie Zapraszamy

Różaniec do Granic

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja Królowa Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. 

Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. 

Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia. 

Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnienień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. 

Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017
w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), 
w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata), 
w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec), 
w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata), 
w przededniu 100. rocznicy odzykania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli). 

Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. 

Jeśli tylko chcesz, możesz, wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu zarejestruj się na naszej stronie tutaj. Na mapce zostanie wyznaczona droga do Twojego szlaku na granicy. Tam będziesz mógł wybrać swój kościół. Przyjedź w sobotę 7.10.2017 do wybranego kościoła, po Mszy Świętej wyruszamy na nasz odcinek granicy modlić się na różańcu i wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych. 

Do zobaczenia, gdzieś na granicy :). 

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC” 
W kościołach „stacyjnych” (wyznaczonych przez diecezje) 
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca 
11.00 Eucharystia 
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu 

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej. 

Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski 
14.00 Modlitwa różańcowa 
15.30 Modlitwa na zakończenie 

Pielgrzymka Rodzin

W sobotę, 10 czerwca br. odbędzie się Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie rodziny na wspólne świętowanie u Matki Bożej Pokornej w Rudach. Chcemy jak co roku wspólnie modlić się i dzielić wiarą jak chlebem. Energia i uśmiech najmłodszych zostanie jak zwykle zagospodarowana a rodzice i osoby zainteresowane tematyką małżeństwa i rodziny będą mogły posłuchać wykładu. Spotkajmy się 10 czerwca w Rudach. Zaproś znajomych, zadbaj o swoją rodzinę!

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zabrzańska Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 7 kwietnia 2017 roku o godzinie 19.00 Mszą Świętą w kościele p.w. św. Kamila w Zabrzu, ul. Pawła Dubiela 10. Pakiety będą wydawane po mszy świętejPakiet pielgrzyma EDK będzie zawierał: wydrukowany opis trasy, książeczkę z rozważaniami oraz odblaskową opaskę. Każdy uczestnik przy odbiorze pakietu składa dobrowolną ofiarę na koszty organizacyjne w wysokości 10 plnKażdy uczestnik drogi EDK powinien mieć ze sobą krzyż, w przypadku, gdy idzie razem grupa ( max 10 osób), przynajmniej jedna z osób powinna mieć krzyż. 
 
Opis tras:

Zapraszamy po raz pierwszy na Ekstremalną Drogę Krzyżową do Zabrza. Do wyboru są dwie trasy – trasa czarna św. Kamila o długości 42 km oraz trasa srebrna św. Judy Tadeusza o długości 31 km. Obie trasy nie są wymagające pod względem terenowym, natomiast wymagają odpowiedniej kondycji i przygotowania fizycznego ze względu na długość marszu. Trasy prowadzą terenami zabudowanymi, chodnikami lub poboczami dróg asfaltowych, dość uczęszczanych, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Niektóre odcinki prowadzą drogami leśnymi, ubitymi, ścieżkami oraz hałdami. Te ostatnie w przypadku opadów deszczu stają się bardzo błotniste, dlatego sugerujemy zaopatrzenie się w obuwie trekkingowe, za kostkę. Bezwzględnie zalecamy posiadanie na wyposażeniu sprawną latarkę! 

 

więcej na http://www.edk.org.pl/rejon-edk/163/zabrze.html 

Marana Tha

Każdy nowy rok liturgiczny, rozpoczynamy od okresu Adwentu, który staje się dla wiernych szczególnym czasem nadziei. 

To przez cztery niedziele wołamy wytęsknieni za Panem: "Veni - przyjdź"; Marana Tha- przyjdź Panie Jezu". Przyjdź do naszego życia, naszej codzienności, trosk i radości. To Bóg w tym czasie przygotowuje nas na swoje Narodziny, ale nie tylko te historyczne (25 grudnia), ale przede wszystkim na narodziny w naszych sercach.

Na drodze naszej adwentowej wędrówki towarzyszą nam święci orędownicy.

 Przede wszystkim Maryja, która posłuszna woli Bożej z wielką radością wyczekiwała dnia narodzin Jezusa; Która jest Panią Adwentu, dlatego tak chętnie gromadzimy się na Roratach (Mszy ku czci NMP). 

W czytaniach mszalnych słyszymy głos starotestamentalnego proroka Izajasza, który zapowiada narodziny Mesjasza i nastanie Jego Królestwa. 

Wielkim patronem naszych dróg adwentowych jest również nasz patron, św. Jan Chrzciciel, który wzywa wiernych, czuwających na przyjście Pana do przemiany swoich serc - nawrócenia i pokuty.

Okres Adwentu to szczególny czas w życiu Kościoła i każdego wierzącego, kiedy na nowo uświadamiamy sobie prawdę, że Bóg chce być blisko każdego człowieka, bo jest Emmanuelem, czyli Bogiem z nami.

Otwórzmy się na te święty czas oczekiwania i z dziecięcą prostotą wyglądajmy Pana.

Króluj Nam Chryste

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu do naszej wspólnoty dołączy 4 nowych ministrantów. Dzięki swojemu zaangażowaniu w parafialnym Wieczerniku, chłopcy uczą się od swojego Mistrza -Jezusa Chrystusa prawdy, że prawdziwe królowanie to służba Bogu i drugiemu człowiekowi.

Zachęcamy do wstępowania w szeregi ministrantów. Zbiórki zasadniczo odbywają się w soboty o godzinie 9:30.

Zainteresowani chłopcy proszeni są o kontakt z ks. Mateuszem

Króluj nam Chryste - zawsze i wszędzie

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

Organizatorzy projektu "Szlachetna Paczka" poszukują ponad 9 tys. wolontariuszy, którzy będą działali w ponad 500 miejscach w Polsce. SuperW, czyli wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”, mogą zostać osoby pełnoletnie, „kochające ludzi”, „lubiące pracę na wysokich obrotach”, „samodzielne i wytrwałe w dążeniu do celu”. Wolontariusze mogą liczyć na szkolenia i rozwój kompetencji z zakresu komunikacji i organizacji własnego czasu i oczywiście na „nową paczkę przyjaciół i znajomych”. 

Nabożeństwa Różańcowe

Październik jest miesiącem szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej. Zapraszamy naszych Parafian na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17:15

« 1 2 3 4
...
6 »