Aktualności

Odpust Parafialny

Z okazji Naszego Odpustu, życzymy wszystkim parafianom i gościom wiele Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Naszego Patrona Św. Jana Chrzciciela.

 


Msze św.

·       godz. 07.00

·       godz. 09.30

·       godz. 11.00 - Suma Odpustowa 

·       godz. 15.00 - Nieszpory Odpustowe

·       godz. 18.00

 

 

Słowo Boże wygłosi Ks. Mateusz Kotowicz.

Wolne miejsca na Niedzielnej Mszy Św.

W pierwszą niedzielę gdy była już możliwość skorzystania z uczestnictwa w Mszy Świętej wielu parafian pomyślało że ze względu na duże ograniczenie miejsc będzie ich za mało i zostało w domach aby umożliwić innym uczestnictwo, i tak się złożyło że na tych mszach, gdy zwykle przychodzi najwięcej osób, było wiele miejsc wolnych, tak na przykład na 1000 było 8 miejsc wolnych, na 1100- 10 miejsc wolnych, a na 1200 aż 15 miejsc wolnych, jedynie na pierwszej Mszy Św. która według nowej ramówki jest o godzinie 800 zabrakło miejsc w kościele.

Chcemy również poinformować że we Mszy Świętej można również uczestniczyć na zewnątrz kościoła, mamy przygotowane nagłośnienie, komunia święta jest rozdzielana również na zewnątrz a w tą niedzielę będą również krzesła aby można było usiąść. Tak więc serdecznie zapraszamy do uczestnictwa

 

 

 

 


Msze Święte niedzielne:

Sobota: 1800

Niedziela 800 900 10001100 1200  1800

 

Transmisje Mszy świętych na parafialnym kanale youtube w tygodniu o 1800 a w niedzielę o 1000

 

Zapraszamy na Niedzielną Mszę Św.

W niedzielę 26 kwietnia jest już możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej  w naszym kościele.

Msze święte będą odprawiane o 800 900 1000 1100 1200 1800  Maksymalna ilość wiernych którzy mogą przebywać w kościele to 29 osób, jeśli będzie więcej chętnych to na zewnątrz kościoła będzie nagłośnienie oraz będzie udzielana Komunia Święta.

W kościele prosimy zajmować specjalnie oznaczone miejsca a na zewnątrz zachować odstęp 2 metrów pomiędzy poszczególnymi osobami.

Msza święta o godzinie 1000 będzie transmitowana na kanale fundacji Modlitwa i Czyn

Nowy rozkład nabożeństw

Od Poniedziałku 20 kwietnia wierni mają możliwość uczestnictwa w nabożeństwach w naszej świątyni.

 

Układ nabożeństw:

  7:00 Msza Święta

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (dostępna również w transmisji na kanale fundacji Modlitwa i Czyn)

18:00 Msza święta (dostępna również w transmisji na kanalefundacji Modlitwa i Czyn)

20:30 Różaniec w intencji powstrzymania pandemii (dostępna również w transmisji na kanale fundacji Modlitwa i Czyn)

 

Zgodnie z wytycznymi w naszej Świątyni może przebywać maksymalnie 30 osób, prosimy o zajmowanie miejsc które są ponumerowane tak aby był odpowiedni odstęp między wiernymi. Wszyscy muszą mieć zasłonięte usta i nos.

Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Pierwszeństwo udziału w mszach świętych mają rodziny które zamówiły intencję i te osoby proszone są o przyjście odpowiednio wcześniej.

 

Ze względu na ograniczenia związane z ilością wiernych nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej mszy świętej. Transmisje nabożeństw dostępne są na kanale fundacji Modlitwa i Czyn

Triduum Paschalne

Po raz pierwszy przeżywać będziemy Wielkanoc nie w Świątyni,

lecz we własnym domu. Czas zamkniętych Świątyń to sprawdzian

czy w naszych rodzinach jest dziś żywa wiara.

Czy domownicy potrafią jednoczyć  się we wspólnej modlitwie.

Mimo trudnego czasu epidemii, chcemy życzyć Wam Bożego błogosławieństwa,

łaski zdrowia i mocy wiary płynącej od Chrystusa z Zmartwychwstałego.

Niech On nas umacnia i prowadzi w tym trudnym czasie.

 

 

 


Zmiana ograniczeń związanych z pandemią

W związku z złagodzeniem obostrzeń związanych z pandemią oraz zgodnie z decyzją Biskupa Gliwickiego od Poniedziałku 20 Kwietnia będzie możliwość uczestnictwa we Mszach Świętych jednak w ograniczonym zakresie. Maksymalna ilość wiernych mogących przebywać w naszym kościele to 30 osób. Pierwszeństwo będą miały osoby z rodzin zamawiających daną Mszę Świętą. Msze święte będą odprawiane o godzinie 7:00 oraz o 18:00

Będą wyznaczone odpowiednie miejsca które należy zajmować aby zachować odpowiednie odstępy między wiernymi

Rekolekcje wielkopostne

Mamy specyficzny czas, Wielki Tydzień w obliczu pandemii. Chronimy się w domach, dbamy o swoje zdrowie, musimy również zadbać o naszego ducha, aby nie odłączyć się od wiary. W tym czasie niemożliwe jest aby uczestniczyć w nabożeństwach w kościele. Tak więc myślę że bardzo cenną inicjatywą są rekolekcje online na które bardzo serdecznie zaprasza Ks. Henryk

 

 

 

 

 

 

 


 

Plan Rekolekcji:

 

Niedziela 5-04-20r.

20:00 Rozpoczęcie rekolekcji i nabożeństwo (link 5-04-2020)

 

Poniedziałku

18:00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną  (link 6-04-2020)

19:15 Różaniec

20:15 Nabożeństwo

21:30 Błogosławieństwo sakramentalne

 

Wtorek

18:00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną  (link 7-04-2020)

19:15 Różaniec

20:15 Nabożeństwo

21:30 Błogosławieństwo sakramentalne


Środa

18:00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną (link 8-04-2020)

19:15 Różaniec

20:15 Nabożeństwo

21:30 Błogosławieństwo sakramentalne 

 

Modlitwa o zakończenie pandemii koronawirusa

Zgodnie z prośbą Ojca Świętego prosimy wiernych aby dziś (25.03.2020r) o godzinie 12:00 przyłączyli się do modlitwy o zakończenie pandemii koronawirusa. 
Zgodnie z tym 

Biskup Gliwicki Jan Kopiec zaleca, aby w środę 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 12.00 we wszystkich kościołach diecezji kapłani a wierni w domach, odmówili:

Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo

w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Można nadto również odmówić modlitwę zaproponowaną przez przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy

(CCEE) kard. Angelo Bagnasco:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki.

Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

 

O godz. 12:00 w Telewizji Imperium (https://tvimperium.pl/live/) na żywo będzie transmitowana ww. modlitwa, której w kościele katedralnym będzie przewodniczyć Biskup Gliwicki Jan Kopiec.


« 1 2 3
...
8 »