Aktualności

Święcenie pokarmów

W związku z czasem pandemii Biskup Gliwicki zabronił duszpasterzom organizowania tradycyjnego błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Zaleca błogosławieństwo pokarmów w domu przed śniadaniem wielkanocnym poniżej można pobrać odpowiednio przygotowaną treść takiego błogosławieństwa.

Tylko 30 osób

Zgodnie z aktualnymi przepisami informujemy iż w naszym kościele może przebywać jednorazowo tylko 30 osób. W związku z powyższym bardzo prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 
Znajdujemy się w strefie czerwonej więc obowiązuje druga część dyspensy Ks. Biskupa:
 
"W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii, które znajdą się w obszarze tzw. strefy czerwonej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji."

 


Cmentarze zamknięte

Zgodnie z aktualnymi przepisami, informujemy że w dniach 31.10 - 2.11 oba cmentarze będą zamknięte. W tych dniach jest całkowity zakaz przebywania na cmentarzu. Na mszę świętą oraz nabożeństwa będzie można przejść przez wejście od ulicy Bytomskiej od strony poczty (mała bramka). Bramka będzie otwierana na 30 minut przed planowanym nabożeństwem, i przejście możliwe wyłącznie do kościoła. Prosimy o wyrozumiałość i zastosowanie się powyższych do wytycznych.

Nowe obostrzenia

Według aktualnych przepisów informujemy iż w naszym kościele może przebywać jednorazowo maksymalnie 110 osób. W związku z tym bardzo prosimy o zajmowanie miejsc po 3 osoby w jednej ławce.

 

Dyspensa udzielona przez Ks. Biskupa:

 

1) Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla:

 

a)osób w podeszłym wieku,

b)osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),

c)osób, które czują obawę przed zarażeniem.

 

2) W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii, które znajdą się w obszarze tzw. strefy czerwonej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji. 

 

Odpust Parafialny

Z okazji Naszego Odpustu, życzymy wszystkim parafianom i gościom wiele Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Naszego Patrona Św. Jana Chrzciciela.

 


Msze św.

·       godz. 07.00

·       godz. 09.30

·       godz. 11.00 - Suma Odpustowa 

·       godz. 15.00 - Nieszpory Odpustowe

·       godz. 18.00

 

 

Słowo Boże wygłosi Ks. Mateusz Kotowicz.

Wolne miejsca na Niedzielnej Mszy Św.

W pierwszą niedzielę gdy była już możliwość skorzystania z uczestnictwa w Mszy Świętej wielu parafian pomyślało że ze względu na duże ograniczenie miejsc będzie ich za mało i zostało w domach aby umożliwić innym uczestnictwo, i tak się złożyło że na tych mszach, gdy zwykle przychodzi najwięcej osób, było wiele miejsc wolnych, tak na przykład na 1000 było 8 miejsc wolnych, na 1100- 10 miejsc wolnych, a na 1200 aż 15 miejsc wolnych, jedynie na pierwszej Mszy Św. która według nowej ramówki jest o godzinie 800 zabrakło miejsc w kościele.

Chcemy również poinformować że we Mszy Świętej można również uczestniczyć na zewnątrz kościoła, mamy przygotowane nagłośnienie, komunia święta jest rozdzielana również na zewnątrz a w tą niedzielę będą również krzesła aby można było usiąść. Tak więc serdecznie zapraszamy do uczestnictwa

 

 

 

 


Msze Święte niedzielne:

Sobota: 1800

Niedziela 800 900 10001100 1200  1800

 

Transmisje Mszy świętych na parafialnym kanale youtube w tygodniu o 1800 a w niedzielę o 1000

 

Zapraszamy na Niedzielną Mszę Św.

W niedzielę 26 kwietnia jest już możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej  w naszym kościele.

Msze święte będą odprawiane o 800 900 1000 1100 1200 1800  Maksymalna ilość wiernych którzy mogą przebywać w kościele to 29 osób, jeśli będzie więcej chętnych to na zewnątrz kościoła będzie nagłośnienie oraz będzie udzielana Komunia Święta.

W kościele prosimy zajmować specjalnie oznaczone miejsca a na zewnątrz zachować odstęp 2 metrów pomiędzy poszczególnymi osobami.

Msza święta o godzinie 1000 będzie transmitowana na kanale fundacji Modlitwa i Czyn

Nowy rozkład nabożeństw

Od Poniedziałku 20 kwietnia wierni mają możliwość uczestnictwa w nabożeństwach w naszej świątyni.

 

Układ nabożeństw:

  7:00 Msza Święta

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (dostępna również w transmisji na kanale fundacji Modlitwa i Czyn)

18:00 Msza święta (dostępna również w transmisji na kanalefundacji Modlitwa i Czyn)

20:30 Różaniec w intencji powstrzymania pandemii (dostępna również w transmisji na kanale fundacji Modlitwa i Czyn)

 

Zgodnie z wytycznymi w naszej Świątyni może przebywać maksymalnie 30 osób, prosimy o zajmowanie miejsc które są ponumerowane tak aby był odpowiedni odstęp między wiernymi. Wszyscy muszą mieć zasłonięte usta i nos.

Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Pierwszeństwo udziału w mszach świętych mają rodziny które zamówiły intencję i te osoby proszone są o przyjście odpowiednio wcześniej.

 

Ze względu na ograniczenia związane z ilością wiernych nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej mszy świętej. Transmisje nabożeństw dostępne są na kanale fundacji Modlitwa i Czyn

« 1 2 3
...
9 »