Aktualności

Festyn parafialny

W sobotę 23 czerwca odbył się nasz festyn parafialny. Bardzo dziękujemy sponsorom którzy wsparli nasz festyn oraz wszystkim którzy pomagali przy jego zorganizowaniu. W galerii dostępne są zdjęcia z tegorocznego festynu.

Wizytacja i Sakrament Bierzmowania

We wtorek 20 marca ks. bp Andrzej Iwanecki wizytował naszą parafię. Było to wydarzenie bogate w wiele serdecznych spotkań m.in. z księżmi i osobami zaangażowanymi w życie parafii. O godzinie 16:00 odprawił uroczystą Mszę Świętą, podczas której udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W tym roku do tego sakramentu przystąpiło 29 osób. Życzymy naszej młodzieży by otwierała się nieustannie na działanie Ducha Świętego i odważnie świadczyła o swojej wierze.
 

Turniej Piłki Nożnej

24 lutego nasi ministranci wraz z księdzem Mateuszem udali się na dekanalny turniej piłki nożnej, który odbył się  na hali sportowej w Mikulczycach. Po zaciętej walce nasi chłopcy zajęli 3 miejsce (w kategorii młodsi) oraz 5 miejsce (w kategorii średnia). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XXIV Chóralne Spotkanie Kolędowe

W ramach Chóralnych Spotkań Kolędowych które odbyły się już po raz 24 w naszym mieście gościliśmy w naszej parafii Miejski Młodzieżowy Chór "CANTICUM NOVUM" który powstał w roku 2012, z inicjatywy Wiceprezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego pana Eugeniusza Ogrodnika. Skupia młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, w wieku od 8 do 18 lat. Początkowo liczył 16 osób, obecnie w chórze są 52 osoby. Chór posiada w swoim repertuarze zarówno utwory rozrywkowe jak i sakralne. Występuje głównie na uroczystościach miejskich, a także jest reprezentantem Wodzisławia Śląskiego podczas uroczystości organizowanych w Polsce i za granicą. We wrześniu brał udział w 1050 rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu,  a także podczas obchodów miasta partnerskiego w Gladbeck w Niemczech. Chór posiada osiągnięcia w postaci dwóch Pucharów Laureatów zdobytych podczas Wodzisławskich Spotkań Kolędowych w 2014 i 2016r, III miejsca na Adeste Fideles, gdzie rywalizował z chórami mieszanymi. W zeszłym roku zdobył III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Założycielem chóru i dyrygentem jest pani Emilia Kopiec.

Sianko na wigilijny stół

Jak co roku Marianki i Ministranci przygotowywali sianko na stół wigilijny. Dużo radości i satysfakcji daje wspólna praca. A zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na nowe stroje dla ministrantów zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Szlachetna Paczka

Jak co roku nasza parafia włączyła się w akcję "Szlachetna Paczka". Tym razem współpracowaliśmy z Torcidą Biskupice, Sociosem Górnika Zabrze oraz Trójkolorową Rudą 1. Do akcji włączyło się wiele osób indywidualnych z parafii oraz z innych miejscowości. Dzięki złożonym darom mogliśmy pomóc dwóm potrzebującym rodzinom z naszego miasta.
Do promocji naszej zbiórki przyłączyli się również piłkarze Górnika Zabrze - Michał Koj oraz Marcin Urynowicz.
Wszystkim, którzy wsparli to dzieło z serca dziękujemy! 
Niech dobro płynące z pomocy rozlewa się na cały świat :)

Święto Liturgicznej Służby Ołtarza

Tradycyjnie w Uroczystość Chrystusa Króla, Wspólnota Liturgiczna Ołtarza przeżywała swoje święto patronalne. W tym roku było to szczególne wydarzenie, gdyż odbyło się w 160 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Podczas uroczystych Nieszporów do wspólnoty ministrantów dołączyło trzech nowych chłopców. Również ustanowiono nowych ministrantów ołtarza, którzy otrzymali nowe stroje oraz dwóch lektorów Słowa Bożego. Niech Chrystus Król błogosławi całej wspólnocie służby liturgicznej.

Zdjęcia z tej uroczystości w naszej galerii

Bal Wszystkich Świętych

W galerii zdjęcia z Balu Wszystkich Świętych. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania Pierwszego Balu Wszystkich Świętych. Dziękujemy dzieciom które tak licznie przybyły pięknie poprzebierane za świętych, uznanie dla rodziców którzy przygotowali eleganckie stroje niektórzy również byli przebrani.
TO BYŁ BAL !!! - Dziękujemy

« 1 2 3
...
6 »