Aktualności

Gregorianka - prezent dla zmarłego

Ze względu na brak intencji modlitewnych na poranną Mszę Świętą w naszym Kościele coraz częściej jest odprawiana tak zwana „Gregorianka” czym tak naprawdę są Msze Święte Gregoriańskie i jakie są ich początki?

Internetowa transmisja liturgii Wielkiego Tygodnia

W związku z ograniczeniami ilości wiernych w świątyni, Liturgię Wielkiego Tygodnia będziemy transmitować poprzez

parafialny kanał na youtube

 

Dziś (Niedziela Wielkanocna) niestety mieliśmy problemy techniczne za co serdecznie przepraszamy 
W poniedziałek wielkanocny będziemy transmitować Mszę Św. o godzinie 9:30
Mamy nadzieję że odbędzie się bez przeszkód

2 minuty wcześniej pojawi się link do transmisji:

 

https://youtu.be/5pofMDwOytE


Święcenie pokarmów

W związku z czasem pandemii Biskup Gliwicki zabronił duszpasterzom organizowania tradycyjnego błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Zaleca błogosławieństwo pokarmów w domu przed śniadaniem wielkanocnym poniżej można pobrać odpowiednio przygotowaną treść takiego błogosławieństwa.

Tylko 30 osób

Zgodnie z aktualnymi przepisami informujemy iż w naszym kościele może przebywać jednorazowo tylko 30 osób. W związku z powyższym bardzo prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 
Znajdujemy się w strefie czerwonej więc obowiązuje druga część dyspensy Ks. Biskupa:
 
"W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii, które znajdą się w obszarze tzw. strefy czerwonej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji."

 


Cmentarze zamknięte

Zgodnie z aktualnymi przepisami, informujemy że w dniach 31.10 - 2.11 oba cmentarze będą zamknięte. W tych dniach jest całkowity zakaz przebywania na cmentarzu. Na mszę świętą oraz nabożeństwa będzie można przejść przez wejście od ulicy Bytomskiej od strony poczty (mała bramka). Bramka będzie otwierana na 30 minut przed planowanym nabożeństwem, i przejście możliwe wyłącznie do kościoła. Prosimy o wyrozumiałość i zastosowanie się powyższych do wytycznych.

Nowe obostrzenia

Według aktualnych przepisów informujemy iż w naszym kościele może przebywać jednorazowo maksymalnie 110 osób. W związku z tym bardzo prosimy o zajmowanie miejsc po 3 osoby w jednej ławce.

 

Dyspensa udzielona przez Ks. Biskupa:

 

1) Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla:

 

a)osób w podeszłym wieku,

b)osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),

c)osób, które czują obawę przed zarażeniem.

 

2) W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii, które znajdą się w obszarze tzw. strefy czerwonej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji. 

 

Odpust Parafialny

Z okazji Naszego Odpustu, życzymy wszystkim parafianom i gościom wiele Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Naszego Patrona Św. Jana Chrzciciela.

 


Msze św.

·       godz. 07.00

·       godz. 09.30

·       godz. 11.00 - Suma Odpustowa 

·       godz. 15.00 - Nieszpory Odpustowe

·       godz. 18.00

 

 

Słowo Boże wygłosi Ks. Mateusz Kotowicz.

Wolne miejsca na Niedzielnej Mszy Św.

W pierwszą niedzielę gdy była już możliwość skorzystania z uczestnictwa w Mszy Świętej wielu parafian pomyślało że ze względu na duże ograniczenie miejsc będzie ich za mało i zostało w domach aby umożliwić innym uczestnictwo, i tak się złożyło że na tych mszach, gdy zwykle przychodzi najwięcej osób, było wiele miejsc wolnych, tak na przykład na 1000 było 8 miejsc wolnych, na 1100- 10 miejsc wolnych, a na 1200 aż 15 miejsc wolnych, jedynie na pierwszej Mszy Św. która według nowej ramówki jest o godzinie 800 zabrakło miejsc w kościele.

Chcemy również poinformować że we Mszy Świętej można również uczestniczyć na zewnątrz kościoła, mamy przygotowane nagłośnienie, komunia święta jest rozdzielana również na zewnątrz a w tą niedzielę będą również krzesła aby można było usiąść. Tak więc serdecznie zapraszamy do uczestnictwa

 

 

 

 


Msze Święte niedzielne:

Sobota: 1800

Niedziela 800 900 10001100 1200  1800

 

Transmisje Mszy świętych na parafialnym kanale youtube w tygodniu o 1800 a w niedzielę o 1000

 

« 1 2 3
...
9 »